Reklama
Reklama

26 zakażeń w Wielkopolsce w czwartek. Tylko dziś w całym kraju 392 kolejne przypadki!

fot. Czytelnik

Poznaliśmy najnowsze informacje dotyczące zakażeń koronawirusem.

W czwartek rano Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała o 12 nowych zakażeniach na terenie Wielkopolski:

1. Kobieta lat 65, stan dobry, powiat krotoszyński, przebywa w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem
2. Kobieta lat 53 , stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem,
3. Kobieta lat 69 stan dobry , powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
4. Kobieta lat 49 stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
5. Mężczyzna lat 74, stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
6. Kobieta lat 40, stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
7. Mężczyzna lat 69, szpital powiatowy w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
8. Mężczyzna lat 72, stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
9. Mężczyzna lat 68, stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
10. Kobieta lat 54, stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
11. Kobieta lat 65, stan dobry, powiat gostyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
12. Kobieta lat 48, stan dobry, powiat krotoszyński, leży w szpitalu powiatowym w Krotoszynie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Godzina 16.30

W Wielkopolsce odnotowano 11 nowych przypadków. To:
1. Kobieta lat 52, stan dobry, powiat kaliski, przebywa w domu, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
2. Kobieta lat 48, stan dobry, powiat ostrzeszowski, przebywa w domu, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
3. Kobieta lat 67, stan dobry, powiat czarnkowsko - trzcianecki. Przebywa w domu, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
4. Mężczyzna lat 75, stan ciężki, powiat krotoszyński, leży w Pleszewie na oddziale paliatywnym, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
5. Mężczyzna lat 81, stan ciężki, powiat krotoszynski, leży na oddziale paliatywnym w Pleszewie, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
6. Kobieta lat 49, stan dobry, powiat leszczyński, przebywa w domu, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
7. Mężczyzna, lat 37 stan dobry, przebywa w domu, powiat leszczyński, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
8. Kobieta, lat 43 stan dobry, powiat leszczyński, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
9. Kobieta, lat 60 stan dobry, powiat krotoszyński, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
10. Kobieta lat 44, stan dobry, powiat krotoszyński, przebywa w domu, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
11. Kobieta lat 62, stan dobry, powiat grodziski, przebywa w domu, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Godzina 21.15

W Wielkopolsce odnotowano 3 nowe przypadki. To:
1. Kobieta lat 82, powiat kaliski, stan średnio dobry, leży w szpitalu zakaźnym na Szwajcarskiej, kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
2. Mężczyzna, lat 80, stan średnio dobry, powiat kaliski, leży w szpitalu zakaźnym na Szwajcarskiej , kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
3. Mężczyzna, lat 62, stan dobry, powiat gostyński, leży w szpitalu zakaźnym na Szwajcarskiej, bez określonego kontaktu.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło też w czwartek wieczorem wcześniejsze doniesienia o śmierci 65-letniego pacjenta w poznańskim szpitalu. Zmarł też 75-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Pleszewie. Jak podaje ministerstwo, mieli choroby współistniejące.

W sumie na terenie naszego województwa potwierdzono zakażenie u 197 osób. Zmarło 8 pacjentów.

W całym kraju potwierdzono w czwartek 392 nowe przypadki oraz 14 kolejnych zgonów: 88-letnia kobieta ze szpitala w Łańcucie, 65-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 61-letni mężczyzna i 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu, 77-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie, 61-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie, 87-letnia kobieta ze szpitala w Limanowej, 65-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu oraz 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie. Wszyscy mieli choroby współistniejące. Zmarli także 59-latek ze szpitala w Tychach, 56-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie i 58-letni mężczyzna ze szpitala w Koszalinie.

Do tej pory w Polsce odnotowano 2946 zakażeń. Nie żyje 57 osób.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro