Reklama
Reklama

Bezdomny z podejrzeniem koronawirusa uciekł ze szpitala przy Szwajcarskiej. "Nie wrócił z papierosa"

fot. UM

Do zdarzenia doszło w środę.

O incydencie poinformował nas czytelnik. Jacek Górny, kierownik SOR i rzecznik szpitala przyznaje, że taka sytuacja miała miejsce. - Po północy do naszego szpitala policjanci przywieźli bezdomnego mężczyznę z Gostynia, którego znaleziono leżącego w miejscu publicznym pod wpływem alkoholu. Miał podwyższoną temperaturę i w związku z tym zdecydowano o przewiezieniu go do nas - mówi.

Mężczyzna nie stosował się do poleceń personelu. - Palił papierosy na terenie szpitala, za co był wielokrotnie upominany. W końcu zaczął wychodzić ze szpitala na papierosa, ale wracał po nim do budynku. Po zrobieniu mu badania rentgenowskiego wyszedł na papierosa i już nie wrócił. Obecnie trwa oczekiwanie na wynik jego badania w kierunku koronawirusa. Powinien być znany w godzinach wieczornych. Niezwłocznie poinformowaliśmy o zajściu policję, która przyjechała na miejsce. Policjanci sprawdzili monitoring i obecnie szukają tego człowieka - dodaje.

Jak tłumaczy Górny, do szpitala na Szwajcarską trafia wiele osób z podejrzeniem koronawirusa, w tym osób bezdomnych. - Służby sprawdzają takim osobom temperaturę i w sytuacji, gdy jest podwyższona, a dodatkowo ktoś kaszle i np. opowiada, że miał kontakt z kimś z Niemiec, wówczas zapala się światełko i zapada decyzja o sprawdzeniu takiej osoby pod kątem koronawirusa. Wszyscy dmuchają na zimne, ja to rozumiem, pochylamy się nad każdym przypadkiem, ale trzeba też przy tym zachować zdrowy rozsądek - podkreśla.

Przypomnijmy, że wkrótce szpital przy ulicy Szwajcarskiej zostanie otoczony płotem, a dostępu do niego będą pilnować policjanci i wojsko. Wówczas ryzyko wystąpienia takiego incydentu zostanie zminimalizowane.

 • Aktualizacja
  środa, 25.03.2020 r., godz. 14.03
  Aktualizacja
  środa, 25.03.2020 r., godz. 14.03
  Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji poinformował nas, że bezdomnego odnaleziono i zatrzymano na ulicy Piaśnickiej. photo
  os. Rusa | fot. czytellnik
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Intensywne opady deszczu mogą pojawić się również w Wielkopolsce
10℃
8℃
Poziom opadów:
14.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro